Autoritatile refuza sa-mi ofere locuinta sociala

30 july 2024 0

Buna ziua. Consiliul raional si Presedintele raionului refuza de cativa ani sa-mi ofere locuinta sociala, desi am gradul 2 de dizabilitate. Am scriu si la Cancelaria de stat si Ministerul Muncii, dar nimic nu se rezolva. Ce sa fac in aceasta situatie?

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Matei, cu răspunsurile primite de la toți ” doritorii ”, DVS sunteți în drept să vă adresați în judecată cu o cerere de chemare în judecată, pentru a fi obligați să vă prezinte locuința socială, dar n-o să fie așa ceva, e ceva miraculos și lipsă de spațiul.

30 july 2024