Credit nerambursat la timp

04 july 2024 6

Buna ziua. Sotul meu a luat un credit de la o companie de microfinantare. A achitat ratele un timp, apoi o perioada de aproximativ un an nu a platit nimic. mai tarziu, a reluat achitarile lunare, insa penalitatile calculate depasesc deja suma imprumutata initial. El achita, dar suma datorata nu scade deloc. Creditorul sustine ca asa in prezent sotul reuseste sa acopere doar penalitatile, care lunar cresc cu in jur de 3.000 de lei. Va rog, exista vreo modalitate de a iesi din aceasta situatie?

Lawyer comments 1

  • Advocate

Buna ziua,
Revizuiți clauzele contractuale, s-ar putea sa gasiți clauze abuzive.

06 july 2024