Cum poti sa obtii un termen mai mic?

27 may 2018 3

Sotul meu este inchis pentru furt, i-au dat 6 ani. Are sanse sa obtina un termen mai mic, daca anterior a fost judecat pentru comiterea jafurilor în stradă?

Lawyer comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
Soțul Dvs se afla în termen de probă?
Ați putea scrie în baza la ce articol, alineat și literă a fost condamnat soțul?!
Vă mulțumim!

27 may 2018
  • Legal consultant

D-na Alexandra, pentru furt se aplică un aşa termen, dar trebue de văzut conform cărui articol e condamnat soţul. Există art. 91 CP, în baza căruia se eliberează condiţionat, în cazul dvs la 2/3 v-a fi liber, nu mai el trebue să fie cuminte, cuminte şi să nu aibă încălcări,... mai detaliat altfel administzraţia coloniei poate să-i refuze şi atunce n-o să aibă sucse

28 may 2018