Documente pe casă

06 july 2024 3

Bună ziua. Tatăl meu are în proprietate o casă, însă nu are niciun document care să confirme acest fapt. Unde ne putem adresa ca tatăl să obțină documentul confirmativ al dreptului de proprietate?

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua d-na Antonina, depuneți o cerere la ASP din ocalitate, pentru a eși specialistul lor la fața locului să verifice construcția, lot de teren, unde a fost amplasată construcția și mai apoi la primăria din localitate de unde vă aflați. Construcția a avut loc de mult timp, ei nu... mai detaliat sunt în drept să pornească o acțiune conform Codului contravenâional prevăzut de art.179 CC.

07 july 2024