Dosal penal si obtinerea vizei pentru Romania

08 august 2024 0

Buna ziua! Am cetatenie romana, iar sotul a avut dosar penal si acum trebuie sa se prezinte in fiecare luna la Serviciul probatiune in decurs de inca 2 ani. El poate obtine viza in Romania, daca a avut dosar penal si nu are cazierul curat? Ma intereseaza viza in scop de munca sau reintegrarea familiei?

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Cristina, soțul cu doasul penal n-o să-și perfecteze documentele românești, cazierul juridic e pătat la el și după 2 ani o să fie cu cazier pătat.

09 august 2024