Stabilirea graficului de intrevedere cu copilul de parintii divortati

02 april 2018 219

Care este Autoritatea tutelară care este competenta sa stabilească graficul de întrevederi cu exactitate (în care zile și între care ore), a copilului de catre parintii divortati?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună
Dacă sunteți din Chișinău cea din sectorul unde oficial își are domiciliul părintele care locuiește cu copilul.
Dacă persoana cu care locuiește copilul e din raion atunci în raion.
De regulă această autoritate se numește Direcția Asistenta Sociala și Protecția Familiei (scrieți raionul).
Vedeți mai jos datele celor din Chișinău:
http://dmpdc.md/dpdc-de-sector/

02 april 2018