Suprafata apartamentului

15 july 2019 37

Bună ziua! În cazul în care am investit intr-un apartament cu suprafata X, iar in actele de cadastru este o suprafata mai mica, decat cea pe care am achitat-o eu, am vreo sansa să imi intorc banii de la compania de constructie?

Lawyer comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Sigur aveți șanse!

15 july 2019

La solicitarea mea, compania de constructie mi-a spus ca legislatia permite, in caz ca suprafata este mai mica cu 5%, din cea contactata anterior, sa nu imi achite diferenta!
E adevarat?

15 july 2019