Am dreptul sa transfer copiii la alta scoala fara acordul sotului?

25 august 2022 31

Buna ziua. Cu sotul nu traiesc, dar nici divortati nu suntem. Eu am dreptul sa iau copiii de la scoala fara acordul lui si sa-i inmatriculez la alta scoala?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Olga, o să fie OK, dacă DVS o să vă deplasați la școala,unde se află copii și o să vă duceți tratative cu administrația școlii în privința problemei date. Administrația o să vă explice.

27 august 2022