Anularea licentelor.

24 iulie 2017 211

Buna ziua! As dori sa cunosc detalii despre noua lege sau (modificare la lege) ce tine de anularea licentilor in arhitectura. In ce numar de lege o gasesc sau Hotarire de Guvern?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua!

Actul legislativ la care va referiti a fost adoptat de Parlamentul RM, vineri, 21.07.2017. Legea însă, nu a fost publicată încă în Monitorul Oficial, de aceea nu este în vigoare. În curând aceasta va fi publicată şi o veti putea găsi accesând site-urile: www.justice.md sau www.legis.md. La fel, o... mai detaliat veti putea găsi în Monitorul Oficial din fiecare zi de vineri (sau marţi, uneori).

Mai multe detalii despre legea adoptată, până ce, puteţi găsi aici http://www.bizlaw.md/2017/07/22/agentiile-de-turism-scolile-auto-si-detectivii-vor-activa-fara-licente-domeniile-in-care-actul-nu-va-mai-fi-necesar/

Cu respect,
Copeţchi Stanislav

24 iulie 2017