Caminul colegiului de ecologie, serviciu pe coridor

3 februarie 2020 43

Doamna pedagog social ne pune sa facem de serviciu pe coridor si pe scarile caminului. Tot ce este scris in contract in privinta muncii este urmatorul punct: "sa participe la toate muncile legate de autodeservire". In punctul dat poate intra serviciul pe etaj - spălatul, măturatul podelelor si ducerea gunoiului de la bucatarie si lavuare. Are ea dreptul sa ne impuna sa facem acest lucru?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna dimineata Dumitru!
Daca scrie in contract atunci contractul trebuie respectat! Dincolo de contract este normal ca sa avem grija de spatiul in care traim si muncim!

4 februarie 2020