Care sunt sansele unui refuz?

7 august 2018 106

Vreau sa-mi perfectez pasaportul, dar am dosar penal. Registru imi va refuza cererea? Mentionez ca dosarul penal este din cauza nerespectarii regulilor de circulatie.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Atît timp cît pe marginea dosarului nu au fost luate măsuri de constrîngere despre care urma obligatoriu să fiți informat, atunci nu poate exista careva limitări în perfectarea actelor solicitate. Mergeți la direcția de evidență populație și o sa vă informeze.

8 august 2018