Ce amendă sau sancțiuni risc daca nu stopez constructia?

9 iunie 2017 75

Inspecția de stat în construcție mi-a pus o prescribție de stopare a lucrărilor, pînă la remedierea tuturor erorilor constatate, în prescribție este scris ca risc sancțiuni administrative dacă nu stopez lucrarile pe șantier. Ce risc în cazul in care nu stopez lucrarile?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Denis Draguțan
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua! in caz de ignorare a indicatiilor formulate in prescriptia eliberata de inspectia de stat in constructii si executarea in continuare a lucrarilor de constructie riscati sa fiti sanctionati contraventional in baza prevederilor art.177 Cod Contraventional al RM.

9 iunie 2017