Ce fac in cazul in care datele mele personale au nimerit la persoane de peste hotare?

22 martie 2022 22

Buna ziua! Cum sa procedez in cazul in care datele mele personale, inclusiv copia permisului meu de conducere, au nimerit in mainile unei persoane absolut straine din alta tara? Ma poate afecta cumva? Va rog, ajutati-ma cu un sfat! Mi-e frica sa nu fie folosite datele mele in scopuri ilegale.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Liliana, eu vă propun să ieșiți la ambasada țării, unde se află persoana dat, să le comunicați despre celea întâmplate, să avertizeze serviciile speciale a țării date pentru a evita celea menționate de DVS în mesaj. Păstrați copia cererii adresate la ambasadă.

23 martie 2022