Ce trebuie sa fac daca avocatul nu prezteaza serviciile pentru care l-am contractat?

23 septembrie 2019 22

Un avocat din cadrul unui BAA evita sa ma consulte, desi ii sunt client si am contract de mai multe luni cu el. Ce ar trebui sa fac? Ma simt nedreptatita.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Situația dvs întradevăr este una neplăcută, atenționațil pe acesta că vă veți adresa cu o plângere pe numele acestuia către Comisia pentru Etică și Disciplină din cadrul Uniunii Avocaților, totodată, analizați condițiile din contractul de asistență juridică în ce cazuri acesta poate fi reziliat, iar până atunci notificațil prin... mai detaliat mail cu privire la probleme dvs si solicitați confirmarea recepționării mesajelor.

24 septembrie 2019