Confirmare privind angajarea în câmpul muncii

23 martie 2020 347

Bună ziua. Partajam averea cu soțul și vreau să obțin o confirmare că soțul nu a fost angajat mai bine de 10 ani. La ce autoritate să mă adresez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă aveți nevoie de acest certificat pentru al prezenta în litigiul civil să faceți dovada faptului că acesta nu a contribuit cumva la averea obținută în devălmășie solicitați instanței printr-o cerere să oblige soțul să prezinte carnetul de muncă, or încercați să obțineți informația respectivă printr-o cerere la CNAS.

24 martie 2020