Construcție neînregistrată la Cadastru

26 ianuarie 2022 26

Buna ziua. Cum putem înregistra la cadastru o clădire construită în anul 1967, care aparține întreprinderii noastre, dar în 2005 a fost înregistrată din greșeală pe numele altui proprietar. În 2020 proprietarul a depus cerere de radiere și acum construcția nu este inregistrată la cadastru, dar ea într-adevăr ne aparține. Cum o putem înregistra?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua,
Mergeți la oficiul cadastral, Agenția Servicii Publice cu actele de proprietate care demonstrează că Dvs sunteți proprietarul acestui bun, buletinul de identitate și cereți să fie înregistrat acest act sau acte la departamentul cadastral.
Succese.

27 ianuarie 2022