Cum desfac o casatorie incheiata in Romania?

10 mai 2017 17

Daca noi dupa casatorie nu am locuit niciodata impreuna, sotul mereu este peste hotare, eu in R.Moldova, dar casatoria am inregistrat-o in Romania (in sat din jud. neamt). Sotul e roman. Eu - din R.Moldova. Am buletin roman, dar cu resedinta in Bucuresti. Avem un copil care locuieste cu mine, are buletin MD si Rom. Cum pot sa obtin divortul? Multumesc mult.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

doar in Romania! va adresati la un avocat la locul domiciliului sotului ;)

10 mai 2017