Cum îmi pot recupera banii dați cu împrumut?

4 septembrie 2022 70

Bună ziua. Persoana cu care am fost împreună a împrumutat de la mine o sumă mare de bani și nu mi-i întoarce. Mă tot amână, iar în ultimul timp nu mai dau de el, m-a blocat și nu raspune la apeluri. Ce pot face ca să recuperez banii dați cu îmărumut?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, este necesar de a inainta o notificare prealabila debitorului, ulterior in cazul in care acesta nu isi indeplineste obligatia, de inaintat o actiune in instanta de judecata.
Va pot ajuta cu acest lucru, expediati-mi un mesaj cu mai multe detalii la adresa de email : rotaru.help@gmail.com

5 septembrie 2022