Cum pot afla nr. dosarului pentru redobandirea cetateniei romane?

29 iulie 2019 641

Am înțeles ca trebuie sa trimit o scrisoare recomandata la ANC. Știe cineva: este vreun model de scrisoare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Sergiu!

Nu exista un model tipizat. Puteți întocmi o cerere în forma simplă.
Mai mult decât atât, ați putea depune ererea prin e-mail ce va permite obținerea unui răspuns mai rapid.
Este necesar să indicați datele Dvs și data depunerii ce ar permite lucrătorilor ANC identificarea mai rapida a dosarului... mai detaliat Dvs.

Succes.

30 iulie 2019