Cum pot afla pentru care motiv a fost pus sechestru

5 iunie 2020 138

Buna ziua! Cum pot afla (poate exista o modalitate de a verifica pe Internet) pentru care motiv a fost pus sechestru pe apartamentul parintilor? Executorul judecatoresc categoric nu vrea sa ne spuna.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Ion,

Executorul judecătoresc este obligat să ofere așa informație. Faceți o solicitare în scris și expediați prin poștă la executor. În caz că nu răspunde, depuneți o plângere la UNEJ.

Online nu puteti accesa asa informatie. Trebuie sa faceti cunostinta cu dosarul de executare.

5 iunie 2020
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Mergeți la ASP department cadastral si solicitati sa va elibereze un extras din registrul bunurilor imobile in privința apartamentului dumneavoastră, acolo va fi identificate toate datele.
Ieftin si fara mari certuri.

5 iunie 2020