Cum pot redobandi cetatenia romana pentru copilul minor?

3 iulie 2019 115

Buna ziua. Ma adresez cu asa intrebare. Ajutati-ma, va rog. Sunt mama unui copil minor. Eu am cetatenie romana din 2015. Actele copilului nu au fost incluse in dosar din cauza refuzului tatalui. Ulterior, am divortat si oficial tatal este decazut din drepturi parintesti, am hotararea judecatii intrata definitiva. Ce trebuie eu sa fac ca sa pot redobandi fiului cetatenia romana? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Vedeți info
https://chisinau.mae.ro/node/474

Sau poftim tel a persoanelor ce se ocupă cu cetațenie 069021776.

8 iulie 2019