De ce acte am nevoie pentru a depune cerere la instanta pentru acordarea ordonantei de protectie?

20 iulie 2017 30

Buna ziua, spuneti va rog de ce acte am nevoie pentru a depune cerere la instanta pentru acordarea ordonantei de protectie (sotul e la evidenta ca agresor familiar si e la evidenta la spitalul narcologic), dar la spital nu-mi elibereaza certificat ca e narcoman. Multumesc frumos.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Concretizati de ce vi se respinge solicitarea la Dispensarul narcologic ?
Suplimentar caracteristica inspectorului politiei din sectorul unde locuieste al sotului , certificatul cu privire la evidenta drept agresor !

20 iulie 2017