De ce documente este nevoie pentru a circula cu un automobil inmatriculat intr-o tara straina?

3 noiembrie 2018 14

Daca vreau sa imi cumpar un automobil mai vechi de 10 ani, de ce documente e nevoie si taxe pentru a putea circula in RM?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Din taxe e vorba de vinieta, pentru a circula pe teritoriu RM 180 zile decurs de 12 luni a unui an.
Dacă nu greșesc, în caz de deținere a documente străine, adică că pers străină, e posibili de a circulat mai mult timp cu achitarea venietei obligatoriu.

3 noiembrie 2018