Deschiderea unui SRL in Republica Moldova

16 iulie 2019 312

Suntem interesati sa deschidem un SRL in Republica Moldova. Care sunt pasii si costurile? Exista cineva care se poate ocupa de toate demersurile in locul nostru (suntem din Romania)?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Taxa de inregistrare de stat este de 1200 lei.
Actele necesare pentru înregistrare depind de genul de activitate și alte necesități a se vedea http://www.asp.gov.md/node/9
Reprezentarea în vederea înregistrării este posibilă, urmînd a fi intocmită procură din numele persoanelor interesate, și vă transmit un SRL la cheie.
Mă puteți contacta.

17 iulie 2019