Este posibil de revocat donația după moartea donatorilor?

6 octombrie 2022 50

Bună ziua. Este posibil de revocat donația după moartea părinților? Părinții au donat casa fratelui mai mare când erau în viață. Donația a fost făcută în anii 2007-2008. Noi, ceilalți frați, nu am fost de acord cu decizia părinților, care au fost manipulați de către fratele amintit și soția acestuia.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna seara Viorica,n-o să faceți nimica,din cauza ceia, că părinții au exprimat o voințe binevoitoare. O să aveți probleme în instanță să aduceți probe despre manipulare din fratele și soția lui.

6 octombrie 2022