Executorul judecatoresc a aplicat sechestru pe contul meu

20 noiembrie 2022 71

Buna ziua. Executorul judecatoresc, fara sa ma anunte, a aplicat sechestru pe contul meu bancar, pe care am 10.500 de lei. Acum am nevoie sa extrag niste bani. Cum pot sa o fac? Am inteles ca trebuie sa achit aproximativ 6.500 lei.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua, executorul judecătoresc are tot dreptul să aplice sechestru pe conturi bancare ale Dvs. Acest fapt este anunțat printr-o încheiere care este transmisă către adresa dvs de domiciliu pe care executorul o cunoaște. Dvs. sunteți obligat să ridicați poșta recomandată de la oficiul poștal. Pentru a putea efectua oarecare... mai detaliat tranzactii Dvs. trebuie să achitați datoria pe care o aveți față de executorul judecătoresc. Doar în acest caz o sa puteți extrage bani sau depune pe cont.

22 noiembrie 2022