Interdicție din cauza datoriei

6 iunie 2022 159

Bun[ ziua. Cum pot afla dacă am interdic'ie (din cauza unei datorii la credit). Am scris la poliția de frontieră, dar n-am primit răspuns. Cineva mi-a zis că trebuie să telefonez la o "Linie verde”. Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună Mariana, interdicţiile se aplică de instanţa de judecată, dacă dumneavoastră sunteţi într-un proces de judecată puteţi accesa portalul instanţelor şi să căutaţi dosarul dvs, sau încercaţi să vă adresaţi la Poliţia de Frontieră printr-o scrisoare, de regulă măsura dată se aplică în situaţii extreme.

Succes!

6 iunie 2022