Mama a ignorat testamentul lasat de tata si a facut donatie pe casa fratelui meu

3 mai 2023 42

Buna ziua. In 1996 tatal meu mi-a lasat testament pe toata averea si a decedat in 2010. Dupa decesul tatalui, mama a perfectat toate actele pe numele sau, iar 3-4 ani in urma (fara a ma informa) a donat casa fratelui meu mai mic. In acest caz, eu am dreptul la ceva din averea ramasa dupa tatal meu. Mersi mult.

Jurist comments 3

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

HRISTOS A INVIAT!!! Dvs., din start ati avut dreptul, cit si fratele dvs., si mama dvs., insa ma gindesc ca ati dat refuz la mostenire, de aceasta si mama a perfectat pe numele sau mostenirea. Este necesar de analiza actelor. Pentru detalii puteti telefona 069049267.

4 mai 2023

Mersi mult,pt raspuns,unicum act ce am eu este testamento.Pe cand putem sa vorbim la telefon,cand aveti timp

4 mai 2023
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Sunati intre orele 19-20

4 mai 2023