Nu pot lua copilul nici in vacanta, nu mi se respecta niciun drept

18 martie 2019 220

Buna ziua. In cadrul căsătoriei am avut un copil cu fosta. Dupa divort, de comun acord, copilul a ramas in grija mamei, dar de atunci imi sunt refuzate toate drepturile ca tata. Abia ma lasa sa vorbesc cu el la telefon, ma lasa sa-l vad doar cand are ea chef. Acum a plecat si ea din tara, lasand copilul cu bunica, a plecat fara sa anunte nimic si nu vrea sa-l lase nici macar in vacante la mine. Ce pot sa fac? Nu vreau ca copilul sa stea singur in România fara niciun parinte.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna

Fără a oferi datele personale vă rog să ne spuneți unde au divorțat părțile în România sau în Republica Moldova?!

24 martie 2019