Numere straine

29 august 2017 155

Dupa 180 zile ies din Republica Moldova, apoi pot intra indata inapoi in tara sau nu?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Posesorilor de automobile cu numere de înmatriculare străine, termenul maxim de aflare pe teritoriul ţării este de 180 de zile într-un interval de 12 luni consecutive.

Vă puteți afla pe un termen mai mare de 180 de zile cu achitarea taxei de 180 de euro, pentru fiecare perioadă consecutivă de 180... mai detaliat de zile, inclusiv pentru perioadele incomplete ce urmează.

29 august 2017