Pensie de varsta

25 iulie 2019 47

Salut! M-am pensionat acum 4 luni si stiu precis ca nu mi s-a calculat corect pensia (cu 500 lei mai putin). Unde pot sa ma adresez ca sa mi sa se calculeze corect? Si ce trebuie de intreprins? Multumesc frumos!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Solicitați un recalcul prin cerere scrisa, înaintată către Casa Națională de asigurări sociale.

26 iulie 2019
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Suplimentar, tin sa comunic ca in cazul in care CNAS nu va reactiona, sesizati instantade judecata.

27 iulie 2019