Permis suspendat și pierdut de poliție

9 aprilie 2021 17

Soțului i-a fost suspendat permisul pe un termen de 6 luni și aplicată amendă 17.400 lei. Amenda a achitat-o, iar când a trecut termenul de 6 luni, soțul a mers să ridice permisul, dar a fost informat că nu găsesc permisul. Acum soțul e fără permis. Ce putem face în această situație?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Doina, permisul a fost pierdut la poliție, trebue să depuneți o cerere la Șeful Inspectoratului, unde să mențineți circumstanțele menționate mai sus, cu restabilirea permisului.

10 aprilie 2021