Playstation club

25 iunie 2018 580

Salut! Spuneti va rog ce este necesar pentru deschiderea unui playstation club? Se poate de infintat ca intreprindere individuala? Si ca "genul principal de activitate" poate fi darea in arenda a consolelor de jocuri? Ce acte trebuie sa am pentru a activa conform legii? Am nevoie de vreo licenta pentru domeniul dat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Valentina Cliucinicov
  • Jurisconsult

Bună ziua Victor, pentru domeniul dat nu este necesar de a obține licență, acest fapt se confirmă prin LEGE Nr. 160 privind reglementarea prin autorizare a activităţii de întreprinzător în Genurile de activitate supuse licențierii sînt stabilite exhaustiv în Anexa nr. 1, deci cele neincluse in listă nu necesită... mai detaliat obținerea licenței.
Nu e necesara nici obținerea patentei.
În ce privește întreprinzătorul individual vedeți aici https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/deschidere-playstation-club
Sper că informația va fi utilă succese!

25 iunie 2018