Plecare in Anglia cu copil minor

26 mai 2017 57

Buna ziua, sunt divortata am un copil de 9 ani, as dori sa il iau in Anglia cu mine, iar fostul sot cam intinde timpul cu acordul, ce pot face ca sa iau copilul cu traiul in Anglia ar trebui pina in septembrie caci vreau sa o inscriu la scola, mentionez la moment sunt in md am cetatenie ro copilul in schimb are doar cetatenie md, merci anticipat

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Adresati-va in instanta, dar in caz ca doriti precis sa cunoasteti posibilitatea de a pleca pina in septembrie e necesar sa va intelegeti cu tatal copilului.

27 mai 2017