Poate executorul sa blocheze cardul de salariu al sotiei din cauza creditelor mele neachitate?

28 ianuarie 2020 133

Buna ziua. Am probleme din cauza unor credite neachitate. Poate executorul sa blocheze cardul de salariu al sotiei?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Anatolie,

Sigur că nu. Executorul poate urmări doar veniturile si bunurile Dvs.

Dar este un moment, depinde pentru ce scop ați luat creditele. Daca pentru scopuri familiare atunci în fața creditorului Dvs răspundeți cu întreg patrimoniu a familiei inclusiv veniturile soției.

29 ianuarie 2020