Portmoneul se afla la politie si nu mi-l dau pana la incheierea cauzei penale

05 october 2018 36

Buna ziua. Am avut un caz la plaja din Vadul lui Voda - mi s-a furat un portmoneu cu bani. Un prieten a ajuns din urma infractorul si a chemat politia. In cele din urma i sa deschis proces penal infractorului, iar mie mi-au sechestrat portmoneul. Cum sa mi-l intorc?

Lawyer comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Portmoneul serveste ca corp delict in cadrul dosarului penal, o sa fie posibil sa il intoarceti doar dupa incetarea procesului penal sau dupa pronuntarea de catre instanta de judecata asupra cauzei respective, daca dosarul va fi transmis in instanta.

05 october 2018