Pot beneficia de indemnizatii ca tanar specialist in pedagogie daca inca invat pentru licenta?

8 septembrie 2019 44

Studentii care studiaza cu frecventa redusa la universitate si in acelasi timp lucreaza ca profesor in mediul rural pot beneficia de indemnizatii de tanar specialist in pedagogie?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Denis.

Pot beneficia de indemnizație doar absolvenții instituțiilor de învățământ superior sau profesional tehnic postsecundar, încadraţi în instituţiile de învăţământ în primii trei ani după absolvirea acestora, prin repartizare de către Ministerul Educaţiei, Culturii și Cercetării.

Vedeți toate condițiile acordării indemnizației în acest regulament: legis.md/cautare/getResults?doc_id=113849&lang=ro

10 iunie 2020