Prelungirea contractului de împrumut

31 iulie 2019 68

Bună ziua. O persoană a luat un credit și contractul a fost desfăcut din cauza penalităților. După care s-a înțeles cu creditorii ca timp de 2 săptămâni să achite, dar el nu a avut posibilitatea să achite din cauză că a fost plecat peste hotare. Este posibil să mai prelungească pe cateva zile pentru a achita?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Acest aspect se negociază cu administratorul companiei respective, astfel, dacă acesta cade de acord este posibil dacă nu atunci nu, rămâne să pledați pe buna înțelegere.

1 august 2019