Primaria nu permite sadire livada pe teren amplasat "incorect"

7 aprilie 2017 42

Detin terenuri (cote suprafata 4 ha). Vreau sa sadesc livada, dar primaria nu permite din cauza ca suntem amplasati "incorect". La cererea noastra de a ne amplasa in locul cuvenit, primaria ne trimite la cadastru. Cadastru spune ca nu putem. Pe cine sa dau in judecata?

Jurist comments 2

Vitalie Enachi
  • Avocat

Încercaţi să Vă adresaţi la firme specializate în lucrări cadastrale şi măsurări, să verificaţi informaţia grafică şi dacă se necesită actualizarea planului cadastral.

7 aprilie 2017
Vitalie Enachi
  • Avocat
7 aprilie 2017