Proces verbal

30 mai 2018 259

Bună ziua. Mi s-a întocmit un proces-verbal și după ce l-am semnat și am plecat de la fața locului, agentul de poliție a făcut modificări în procesul-verbal fără a-mi aduce la cunoștință. Ce pot face în așa caz? Pot sa acționez în judecată pentru a anula procesul-verbal și pedeapsa aplicată?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

D-l Iulian, DVS trebue să vă adresaţi la procuror cu o plîngere, unde să indacţi motivul, pentru a cere să fie anulat procesul vebal în parte, concomitent şi pedeapsa aplicată. Dacă nu vă satisface răspunsul părocurorului vă adresaţi în instanţă cu o cerere asupra procesul verbal.

30 mai 2018