Proces verbal cu greseli

18 aprilie 2018 332

Buna ziua. Mi s-a intocmit un proces verbal cu privire la contraventie pentru depasirea limitei de viteza in localitate. Dar am gasit 2 greseli in procesul verbal, una tine de autoritatea care mi-a eliberat permisul si una tine de data emiterii permisului de conducere. Este nul procesul verbal in acest caz sau nu? Mersi!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Erori pot fi căutate și gasite încă mai mult, sigur că procesul verbal nu este nul, urmează a fi contestat în termen de 15 zile din momentul înmînării, cu invocarea erorilor, iar dacă instanța le consideră suficiente, atunci acesta urmează a fi anulat. Acest lucru îl face doar instanța... mai detaliat de judecată.

18 aprilie 2018