Radierea ipotecii din registrul cadastral

30 ianuarie 2022 35

Buna ziua. Am solicitat cererea pentru radierea ipotecii, pe care am receptionat-o in iunie 2020, dar de atunci nu am înregistrat-o la organul cadastral. Mai este valabila aceasta cerere sau trebuie sa solicitam o cerere noua de radiere a ipotecii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Anastasia,

Cred ca va puteti folosi de aceasta cerere, or circumstantele de rediete a ipotecii mai sunt actuale, datoria fiind stinsa integral. Aceste momente vor fi verificate de registrator la ASP.

O zi buna!

1 februarie 2022