Schimbarea autorizatie de constructie

19 martie 2019 87

Buna ziua. Cum se poate de schimbat autorizatia de constructie de pe numele fostului sot pe sotie? Cand ne-am casatorit, primaria ne-a acordat un loc de casa, am primit autorizatia de constructie si certificatul de urbanism, dupa care am facut un proiect al casei la arhitect. Asa s-a intimplat ca dupa asta am divortat. Casa am construit-o cu ajutorul parintilor, iar acum vreau sa o dau in exploatare si toate documentele sunt pe numele fostului sot. Spuneti-mi, va rog, ce se poate de facut?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Dna Elena,

Adresați-vă la autoritatea care a emis actele permisive pentru a le reperfecta.

20 martie 2019