Sechestru pe apartamentul pe care l-am mostenit

28 septembrie 2020 68

Apartamentul pe care l-am mostenit este plasat sub sechestru. Executorul judecatoresc mi-a eliberat conturi de plata pentru sechestru si taxa de stat. Dupa achitarea datoriei, executorul judecatoresc poate sa emita un document de ridicare a sechestrului chiar in aceeasi zi? Sau trebuie sa treaca o perioada?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Din momentul ce are confirmare ca sa închis suma datoriei, elibereaza o încheiere privind ridicarea interdicției, pe care el e obligat sa comunice tuturor instituțiilor in termen de pina la 10 zile daca nu greșesc, sau poate elibera dumneavoastră încheiere si mergeți singur sa o înregistrați astfel fiind mai repede

29 septembrie 2020