Sistem de incalzire pe gaz

27 ianuarie 2019 29

Buna! Vă rog sa-mi spuneti daca am șanse sa convig Chisinau-Gaz sa-mi permita instalarea unui sistem de incalzire autonom, daca pe țeava din scara noi suntem primii doritori. Am primit refuz din cauza ca in toata cladirea sunt conectate deja 20% din apartamente.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Situația descrisă nu va putea fi modificată atît timp cît sistemul de alimentare cu gaze nu va fi modificat și adus la condițiile de capacitate corespunzătoare în partea ce ține de volumul de gaz furnizat.
Adică urmează a fi efectuate lucrări de modificare a diametrului țevelor de gaz în bloc,... mai detaliat cit și conectarea la un punct cu presiune corespunzătoare.

28 ianuarie 2019