Tax free

16 iulie 2022 19

Buna ziua. Am procurat un produs in Romania si am declaratia Tax Free. La vamă însă, din lipsă de timp nu am reușit să aplic ștampila. O pot face repetat mergind iarăși cu produsul ca să-mi aplice ștampila?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună Dorin, din păcate nu va fi posibil, trebuie să luaţi în considerare că dacă omiteţi aplicarea ştampilei, atunci nu veţi mai putea ştampila bonurile după ce treceţi de controlul paşapoartelor, dar puteţi să vă adresaţi printr-o scrisoare/apel către punctul vamal pentru clarificarea situaţiei.

Succes!

18 iulie 2022