Transferul salariatului angajat prin cumul, la aceeasi intreprindere

14 august 2024 0

Buna ziua. Cum efectuam transferul unui salariat de la un post prin cumul la un post de baza, in cadrul aceleiasi intreprinderi? Care e procedura: demisie din postul prin cumul si angajare in postul de baza? Ne intereseaza si procesul invers, si anume transferul din postul de baza la cel prin cumul, in cadrul aceleiasi intreprinderi. Ne puteti ajuta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Natalia, DVS activați la o întreprindere, contabilitatea trebuie să vă ofere salariul de bază, concomitent și salariu prin comul . Despre aceasta DVS sunteți în drept să vorbiți cu contabila șefă.

15 august 2024