Traversarea frontierei MD-RO cu masina personala

8 iunie 2017 52

La traversarea frontierei cu Romania, cu un automobil inmatriculat in Moldova (geamurile laterale spate si luneta fiind fumurii), politistii de frontiere romani solicita omologarea foliei, interzicind intrarea pe teritoriul tarii. Ce posibilitati de omologare sunt in Moldova? Si este legala cerinta lor in conditii de trafic international?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

da este legala cerinta , or dupa traversarea oricarei frontiere de stat posesoriu de automobile sunt obligati sa se conformeze regulamentului tarii !

9 iunie 2017