Va trebui sa intorc banii daca las facultatea?

20 november 2017 60

Sunt student bugetar, anul 3 si am decis sa las facultatea. Va trebui sa restitui suma contractuala pentru acesti ani daca nu absolvesc? Mersi anticipat!

Jurist comments 2

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna Ion,
Ati semnat careva acte care v-ar obliga sa intoarceti banii primiti drept bursa?

21 november 2017

Am semnat un contract in care se prevede ca daca absolvesc va trebui sa accept locul de lucru care ei mi-l propun,de la stat,prin faptul ca sunt bugetar . Ceea ce priveste rezilierea am citit ca daca spre ex. eu nu fecventez sau s-a pierdut legatura cu studentul sau am... mai detaliat rezultate insuficiente,atunci contractul se reziliaza. Despre faptul ca trebuie sa achit bani,acolo nu este specificat .

22 november 2017