Vecina cu dereglari psihice

3 noiembrie 2021 35

Buna ziua. Avem o vecina cu probleme mintale, care in fiecare noapte striga in casa. Politia deja o cunoaste, a fost chemata de nenumerate ori, dar problema nu se rezolva de mai bine de 20 ani. Care ar fi solutia?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Egugenia, da eu vă înțeleg că e un disconfort mai ales 20 ani să răbzi. La ziua de astă s-a schimbat internarea la spitalu de psihiatrie. Persoana bolnavă e lăsată în grija rudelor, poliția nu are treabă, ei nu pot să o interneze pe bolnavă la spital. Găsiți... mai detaliat rudele bolnavei și implicații.

3 noiembrie 2021